Вигадайте троянського коня

Вигадайте троянського коня

Будь-якому бізнесу потрібно уміти розповідати про свою продукцію. Як використовувати контент для просування бізнесу, як створювати ефективну нативну рекламу, які кейси можуть бути прикладом вдалого сторітелінгу – про все це розповідала Даша Зарівна, CEO платформи Charitum, на лекції у 1991 Civic Tech Center. Пропонуємо найцікавіші тези її доповіді. 

 

Про контент-маркетинг

- Історія про бренд має бути вдалою, проте вона не принесе моментальних продажів. Вона сприяє формуванню лояльності до вашого бренда.

- Не варто робити контент, як у когось: це буде лише копія, а користувачів приваблює нестандартне, нове. Тож краще уникати повторювань.

- Як зрозуміти, чи потрібен вам сайт? Це залежить від того, яку саме продукцію ви продаєте, але інколи цілком достатньо і блогу, наприклад на Меdium або у соцмережі.

- Дуже перспективний (хоча і дорогий) спосіб комунікації – канал Youtube. Його потенціал сьогодні використовують недостатньо, а дарма: аудиторія каналу дорослішає, і цей процес продовжуватиметься.

- Більшість вважає, що розсилка від бренда не працює, але насправді це не так. Щоб упевнитися у дієвості цього каналу, спробуйте створити персоналізований контент. У користувача має виникнути враження, що звертаються саме до нього. Наприклад, ми починаємо нашу розсилку так: «Привіт, це Віка з Charitum...».

- Контент-маркетинг – це лише частина загальної стратегії, якої потрібно дотримуватися.

- Якщо ви працюєте і з b2b, і з b2c, не варто створювати однаковий контент для обох сегментів. У першому випадку краще застосовувати думки експертів, аналітику, кейси та вебінари. Для b2c більше підійде інфотейнмент (коли метою тексту є і інформування, і розвага читача), добірки відео, лайфхаки та весь потенційно вірусний контент. 

- Усі люблять історії. Тож розповідайте їх! Наприклад, про своїх співробітників, про продукцію. Якщо вам вдасться вгадати tone of voice, ви будете у виграші. Приклад креативного підходу до контенту – бренд Blendtec, що виробляє міксери. Він у коротких смішних відео показує, які дивні речі можна подрібнити міксерами.

- Цікава і нестандартна історія стане троянським конем. Ми можемо не пам’ятати імен героїв «Одіссеї», але образ троянського коня завжди вражає настільки, що забути його неможливо. Так само має запам’ятовуватись і ваша історія.

- Вдалий спосіб зробити ефективний контент – використовувати тригери. Наприклад, можна пов’язати ваш продукт із чимось, що людина робить щодня. Тоді ця дія спрацьовуватиме як тригер. Такою є реклама КіtKat, де його поєднують із перервою в роботі.

 

Нативна реклама

А як зробити ефективну нативну рекламу? Ось декілька порад:
1) визначити мету та встановити КРІ (ключові показники ефективності) реклами;
2) контент має виділятися, тож не варто повторювати вдалі рішення конкурентів;
3) виділіть бюджет на просування;
4) зробіть правильний таргетинг;
5) довіртеся медіа (на певному етапі варто перестати вносити правки);
6) згадок бренда у нативній рекламі не має бути забагато;
7) дуже перспективний напрям – спонсорування відео на Facebook, коли вашим логотипом брендують відео;
8) використовуйте крос-платформні нативні проекти (різні формати просування для представлення бренда);
9) не варто забувати про креативність: не завжди стаття має бути пов’язана з вашим продуктом, інколи достатньо згадки вашого бренда (приклад такого підходу – публікації The Telegraph, які спонсорував бренд SevenSeas. У рубриці A bit of good news  розміщувалися статті про позитивні події, де взагалі не йшлося про харчові домішки).

 

То що головне для успішної комунікації з користувачем? Даша Зарівна вважає, що кити, на яких тримається сторітелінг, – це чітка структура повідомлення, тригер на початку, що спонукає читати текст, і трохи самоіронії. А для створення вдалого тексту, що продаватиме, потрібно пам’ятати три речі: не повторюватися, дотримуватися загальної стратегії розвитку бренда та розповідати історії.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x