Як привернути увагу туристів до міста чи регіону 

Катерина Спориш
03/07/2020

Оксана Кузнєцова, засновниця проекту Odessa_wow, в інтерв’ю «Будуй своє» розповіла, чому українці будуть мандрувати, які тури будуть в пріоритеті, що буде з цінами на житло і не тільки. 

Інформаційна довідка: Odessa_wow 一 спільнота одеситів, що розвивають одеський регіон. 

一 Оксана, на вашу думку, чи будуть українці подорожувати в цьому році?

一 Так, бо мандрувати 一 це кількарічний тренд. Українці хочуть переналаштуватися, отримати нові враження, зменшити психологічний тиск тощо. Тому й обирають мандрівки для цього, і нинішній рік не буде виключенням. Хоча наразі основна кількість мандрівок буде по Україні

一 Коли ви говорите про подорожі Україною, то що саме маєте на увазі?

一 На моє переконання, нині в пріоритеті будуть одно-дводенні тури в межах 300 км. Цьому є декілька пояснень. По-перше, більшість українців на карантині витратили заощадження. Тож ресурсів на довготривалі мандрівки немає. По-друге, авіа- та залізничне сполучення тільки-но відновлюється. Тому найшвидше українці обиратимуть або авто, або автобуси для поїздок. Останніми подорожувати комфортно лише на короткі дистанції. В іншому випадку клієнти будуть втомлені і незадоволенні подорожами. 

Альтернативний варіант 一 мандрувати на великі відстані, роблячи зупинки кожні 300 км. Наприклад, дорогою з Києва до Одеси зробити зупинку в Умані, залишитися на ніч в готелі. Наступного дня вирушати далі. Втім ці подорожі будуть цікаві тим, хто все ж таки працював на карантині або не витратив ще всіх заощаджень. 

一 А типи відпочинку які будуть у пріоритеті?

一 Мандрівки, що дарують емоції та враження. У людей до 30 років 一 активний відпочинок: байдарки, каяки, велосипедні напрямки. У подружжя з дітьми 一 поїздки автомобілем по цікавих місцях. Старших 40, 50, 60 років подорожі з вау-ефектом, приємними емоціями. Наприклад, дегустаційні подорожі або на пароплаві тощо. 
Якщо ідеться про Одеський регіон, то тури типу «Білий теплохід» — мандрівка з Ізмаїла у Вилково із смакуванням традиційними стравами цих двох міст. Альтернатива 一 екскурсії на винарні. Наприклад, Bolgrad або «Колоніст» з дегустаціями та цікавими історіями винарів.

В інших регіонах, наприклад, Умані, можна запропонувати екскурсії теплицями помідорів. Людям цікаві нові формати відпочинку у звичних місцях, а не лише розповіді про парк та родину Потоцьких. 

Тому завданням туристичних операторів буде не лише забезпечити трансфер та замовити екскурсії, а й дати новий формат відпочинку. 

一 Як зацікавити регіоном?

一 Навесні мені зателефонував підприємець з Вилково. Він жалівся на відсутність гостей, результатом чого стала і відсутність попиту на місцеву рибу. Він запропонував надіслати мені рибу поштою. Я підтримала його ідею, отримала посилку. Це стало маркетинговим ходом для промотування регіону. Так народився проект «#задунаечкой»

Ми з підприємцем розіслали одеситам рибу за липованським рецептом приготування та листівкою-запрошенням, написаним від руки. Так ми не лише продали 300 кг риби, а й отримали потік туристів до Вилково. Цей маркетинговий хід можна зробити для інших регіонів, але використовуючи щось традиційне для них.

Думаю, туристичним операторам варто насамперед послілкуватися з підприємцями, дізнатися їхні історії бізнесу та цінність для себе й України. Цими історіями дуже просто зацікавити туристів. 

一 Ви розповіли про формати подорожей, а що буде з цінами на тури?

一 Виробники та постачальники послуг збільшили вартість, тому вона цьогоріч зросла  приблизно на 10% (на внутрішньому ринку України — Ред.)  Одноденна екскурсія регіоном коштуватиме  в залежності від  відстані 1-2 тис грн з дегустацією, переїздами, супроводом. 

一 Які, на вашу думку, популярними будуть формати житла? 

一 Декілька типів. Котеджі 一 у людей зі статками вище середнього. Вони завчасно забронювали житло навесні на все літо, як альтернативу міським будинкам у Греції та інших країнах. 

Квартири 一 у родин з дітьми, бо є можливість готувати страви. Так само у тих, хто люблять купувати місцеві продукти та куховарити. Наприклад, поляки минулого року купували їжу на Привозі, куштували місцеві страви. Інша причина попиту 一 квартири дешевші за готелі. Це має просте пояснення 一 квартири здають приватні особи, вони не платять податків. Тому собівартість дешевша. 

Готелі користуватимуться попитом у тих подорожуючих, хто любить куштувати місцеві страви з закладах та мають більше грошових ресурсів на відпочинок. 
Хостели 一 у прихильників економ-відпочинку.

Палатки та кемпінги будуть також цікаві любителям економ-відпочинку та тим, хто полюбляє бути ближче до природи, особливо у випадку наявності інфраструктури, туалетів з душами тощо.  В умовах карантину з наметами поїхали і забезпечені люди, щоб змінити інформаційні потоки.

Пансіонати, приватні міні-готелі Затоки, можливо, не матимуть попиту. Це має наступне пояснення: їхні власники у попередні роки суттєво завищували ціни, бо хотіли заробити за два місяці сезону всі гроші на рік, пропонували якість гіршу за ціни. Тому цього року попит буде у тих, хто запропонують вигідні ціни відпочивальникам. В іншому випадку втратять попит та прибуток. 

一 А що буде цьогоріч з цінами?

一 В Одесі готелі працюють за динамічними цінами. Чим більший попит, тим більша ціна. І навпаки відповідно. В регіоні інша ситуація 一 готелі та інші типи житла не використовують автоматизовані системи бронювання та формування цін. Власники змінюють ціни відповідно до запитів клієнтів або з власних причин. 

一 Які існують наразі проблеми туристичної галузі?

一 Туристична галузь в Україні розрізнена. Бізнес окремо, держава окремо. Маю %на увазі, що бізнес докладає зусиль регулярно для просування регіонів. Влада ж постійно змінює концепції або розвиває нерівномірно й не регулярно, через що регіональні інфраструктури розвиваються не так швидко, як цього хотілося б. 

一 Що могло б цю ситуацію поліпшити?

一 Допомогло б об'єднання всіх бізнесів і держави в колаборації, тому що спільна робота приносить кращі результати. Також потрібне системне і креативне промо України на міжнародному рівні. 

 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x