Як вижити після отруєння, якщо ви ресторан 

Як вижити після отруєння, якщо ви ресторан 

Що робити, якщо після відвідин твого ресторану більше 50 людей потрапило до лікарні? Як таке сталося і як вдалося виправити цю вкрай неприємну ситуацію, розповідає у межах FuckUp Nights Resto відомий львівський ресторатор Юрій Заставний, керівник закладу «Правда. Beer Theatre. Lviv». 

 

Усе трапилося раптово 

Наш заклад, який ми відкрили три роки тому, – це поєднання виробництва, концертного залу та ресторану на 700 посадкових місць. Хоча за планами він мав бути іншим. Спочатку ми шукали приміщення біля історичного центру, але трапився варіант, де можна було розмістити і виробництво, і ресторан. У нас було приблизно півроку, щоб зробити ремонт на майже 2 тис. кв. м, і ми занадто багато інвестували у приміщення. Але я навіть це не можу назвати факапом після історії, що трапилася на п’ятому місяці роботи ресторану. 

На той час ми лише почали нормально працювати після всіх ремонтних і монтажних проблем, бізнес потроху розвивався. Аж раптом ми стали хедлайнерами всіх національних новин: після відвідин нашого закладу понад 50 людей захворіло. Більшість пацієнтів перебувала у середньому стані тяжкості, було порушено кримінальну справу. 

 

Що ми робили

Якими були наші дії? Можу описати їх одним словом – паніка. У перші години ми могли лише панікувати. Ми вперше опинилися у подібній ситуації. Перше бажання було поїхати до бабусі у село та заритися у сіно, щоб ніхто не знайшов. На жаль, цього не можна було робити: ми мали відповідати на запитання, давати інтерв’ю, спостерігати фейсбучну війну. 

Ми поводилися, як переляканий кінь у стайні: робили хаотичні рухи, не розуміючи, як вирішувати ситуацію. Ми закривали заклад, потім відкривали лише магазин, потім знову закривали усе... І так разів зо три, і ніхто не знав, як буде краще. З одного боку, у нас хотіли купувати пиво, а з іншого – у нас уже була погана репутація: ми ті, хто отруїв людей.

Ми продезінфікували все, що могли, та намагалися залучити наших та закордонних спеціалістів, щоб зрозуміти, що робили не так. 

Ми пішли у лікарню до постраждалих, ідентифікували майже 80 людей і виплачували кожному постраждалому від 1000 до 3000 грн залежно від стану – загалом приблизно 600 тис. грн. На наше велике щастя, ніхто не помер. 

Я порахував, що разом із прямими виплатами постраждалим та втраченим прибутком наші збитки становили від 1,5 до 2 млн грн. 

 

Висновки на майбутнє

- Чому це сталося? Я думаю, що основна причина – це елементарне порушення норм і правил особистої гігієни серед персоналу.
- Якщо трапилася така ситуація і ви ніяк не коментуєте її, за вас скажуть інші. І, будьте певні, не на вашу користь.
- Навіть якщо ви не знаєте, що говорити, однаково вийдіть до людей і визнайте, що розгублені, але намагаєтеся вирішити проблему, шукаєте вихід. Коли ви щось зрозуміли, теж треба вийти і повідомити про це. 
- Говорити мають не менеджери, а власники. Це ваша репутація. 
- Робіть усе, щоб уникнути таких ситуацій: запроваджуйте жорсткий контроль за процесами на кухні.
- За таких ситуацій ви починаєте розуміти, наскільки вам довіряють. Після інциденту відбувалися досить цікаві речі: одні клієнти публічно й демонстративно відмовлялися мати справу з нами, інші, навпаки, підтримували нас, приміром, Катерина Садова  прийшла  у ресторан і запостила фото в Instagram.
- Якщо ви ділитеся вашими переживаннями, розказуєте, що ви робите, які заходи безпеки посилили, це має значення. 
- Це донині темна пляма на репутації. Нещодавно ми отримали у Чехії бронзову і срібну медалі за якість пива. І журналіст, розказавши, що це безпрецедентний випадок для України, додав: «Нагадаю, це той самий ресторан, де сталося масове отруєння». 
- Треба завжди пам’ятати: після таких інцидентів ви ходите по надзвичайно тонкій кризі. Якщо ви провалитеся знову, вам уже не пробачать.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x