Яскраві кольори на щодень

Марина Корчака
01/03/2018
Яскраві кольори на щодень

Співзасновник бренда Dodo Socks Андрій Плясун розповів про те, як ідея про власний шкарпетковий стартап перетворилася на масштабне виробництво шкарпеток.

 

Чому саме шкарпетки

Айтішники Андрій і Марта працювали в одній ІТ-компанії, де неподалік було невелике шкарпеткове виробництво. «Ми інколи заходили туди по шкарпетки для себе, а згодом, коли почалися події на сході, збирали кошти в офісі та закуповували зимові шкарпетки для хлопців в АТО», – згадує Андрій. Так Андрій і Марта заприятелювали із власником виробництва В’ячеславом.

Одного дня майбутні засновники Dodo Socks обговорювали сумний однотонний дизайн наявних моделей і поцікавилися у В’ячеслава, чи можна випустити мінімальну партію шкарпеток за їхнім власним дизайном (йшлося про добре відомі серед велофанатів велошкарпетки). «В’ячеслав пішов нам назустріч і погодився на невелику партію, яка на той час видавалася нам велетенською», – згадує Андрій. 

Велошкарпетки швидко розійшлися серед друзів, і відтоді думка про власний шкарпетковий стартап не давала Андрію та Марті спокою.

 

Про інвестиції та розподілення коштів

«Наші перші інвестиції були невеликими. Потрібно було запустити сайт, розробити бренд, дизайн. Усе, що могли, робили самі. За невдачі ми багато б не втратили», – говорить Андрій. Загальна сума була не більше 40 тис. грн, левову частку з яких витратили на закупівлю сировини та виготовлення першої партії

 

Про відмінність від інших брендів шкарпеток

Під час роздумів про концепцію бренда Андрій та Марта вирішили, що продавати шкарпетки будуть наборами: вони хотіли змінити сприйняття кольорових шкарпеток як суто подарункової продукції, аби люди зрозуміли, що щоденні шкарпетки теж можуть бути яскравими. Так з’явилися набори шкарпеток з однаковою тематикою та колористикою, що дає можливість комбінувати їх між собою.

 

Про команду та зони відповідальності

Натепер брендом Dodo Socks опікується десятеро фахівців. У кожного своя функція, але кожен знає і відчуває загальний стан речей у компанії, її стратегію тощо. «Ми орієнтуємося на командну роботу», – зауважує Андрій.

 

Про виробництво шкарпеток

Компанія працює із багатьма підприємствами як зі Львова, так і зі сходу України. Сировина – за підприємствами-підрядниками, а дизайн – за командою дизайнерів із трьох людей. За словами Андрія, процес від дизайну до готового продукту доволі тривалий і непростий: спочатку потрібно підібрати сировину, потім розробити правильну програму виготовлення, щоб шкарпетка була технічно грамотно зроблена. Тому часто доводиться іти на компроміси, чекати на сировину.

 

Про канали комунікації бренда з аудиторією

Серед онлайн-каналів компанія використовує Instagram, Facebook і Twitter. Для кожної соціальної мережі бренд готує різний контент, зважаючи на аудиторію мереж. Регулярний аналіз статистики сайту – хто з яких пристроїв і в який час його відвідує – дає розуміння цілісного портрета споживача і можливість робити відповідні висновки. «Ми не приділяємо великої уваги офлайн-каналам: інформацію про наші шкарпетки офлайн поширюють наші клієнти», – коментує Андрій.

 

Плани щодо виходу на міжнародний ринок

За словами Андрія, компанія планує вийти на міжнародний ринок. І для цього перші кроки вже зроблені: згодом Dodo Socks налагодить постачання до інших країн.

 

Бізнес-чек-лист: які три запитання треба поставити собі, перш ніж починати власну справу?

- Для чого це тобі?
- У чому твоя унікальність?
- Хто твої клієнти?
 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x