Захисти себе сам

Захисти себе сам

Для більшості підприємців кібербезпека – таємниця за сімома печатками. Це одна з причин того, що такому важливому питанню приділяється не надто уваги. Але таємниця трохи відкриється, якщо розібратися з головними помилками, які виникають в IT-захисті бізнесу.

 

Безпека має бути стовідсотковою.

Таке формулювання – нездійсненна мета, адже ризики існують завжди. І усвідомлення цих ризиків дозволяє обрати відповідний для вашого бізнесу захист. Він базується на розумінні можливих загроз, запобіганні проявів уразливості компанії, визначенні механізмів виявлення неминучого або фактичного порушення та створенні алгоритмів реагування для мінімізації витрат.
Більшість підприємців зосереджуються на запобіганні, але це ілюзія. Потрібно акцентувати увагу на виявленні та реагуванні на інциденти. Тобто якщо сталася крадіжка інформації або ще гірше - руйнівний напад на головні системи бізнесу, компанія повинна мати змогу звести до мінімуму втрати та усунути вразливі місця.

 

Найкраще обладнання гарантує безпеку.

Ефективна кібербезпека залежить від технологій менше, ніж ви вважаєте. Інвестиції у технічне забезпечення мають бути підтримкою, а не головною умовою кібербезпеки. Усе починається з розробки надійної системи захисту. І вирішальне значення має обізнаність кінцевого користувача, а не лише IT-відділу організації. Інвестиції у найкращі інструменти повернуться лише тоді, коли люди розумітимуть свої обов’язки щодо збереження безпеки мереж.
Хакери маніпулюють працівниками компанії для отримання доступу до систем, і це один із головних ризиків. Технології тут не допоможуть. Керівник повинен взяти відповідальність на себе і постійно підвищувати обізнаність персоналу з питань кібербезпеки.

 

Захист бізнесу повинен бути кращим, ніж можливості злочинців.

Боротьба з кіберзлочинністю – це гонитва на випередження: хакери постійно розробляють нові методи нападу, а компанії завжди на крок позаду. Тому ваша політика безпеки має визначатися насамперед вашими цілями, а не метою злочинців.
Варто постійно оновлюватися та намагатися зрозуміти наміри та методи нападників. Менеджери мають знати про останні технології захисту, але якомога більше уваги приділяти саме захисту найважливіших ресурсів бізнесу – комерційної інформації та даних клієнтів. Для цього необхідно відповісти на декілька запитань: «Чи знаємо ми, кого приваблює наша інформація і чому? Чи знаємо, які ризики можемо прийняти? Чи ми уявляємо, які системи зберігають наші основні активи і безперервність нашого бізнесу?»

.

Ефективний моніторінг – це вже дотримання кібербезпеки.

Не менш важливим за контроль є уміння навчатися. Лише та організація буде успішною у довгостроковій перспективі, яка здатна розуміти зовнішні події та тенденції інцидентів і вміти використовувати цю інформацію для розвитку політики та стратегії безпеки. Ефективна політика та стратегія кібербезпеки мають базуватися на постійному навчанні та вдосконаленні:
Необхідно розуміти, як розвиваються загрози та як їх передбачати. Йдеться про глибокий аналіз зовнішніх і внутрішніх моделей, а також розуміння реальності загрози та короткострокові, середньострокові та довгострокові наслідки ризику. На жаль, більшість компаній не використовують стратегічний підхід, не збирають і не аналізують наявні внутрішні дані.
Варто забезпечити оцінку та аналіз інцидентів. Зазвичай компанії реагують на інциденти без подальшої реєстрації та оцінювання. Це руйнує здатність організації вивчати досвід і покращувати систему кібербезпеки.
Необхідно забезпечити оцінку та аналіз результатів моніторингу атак. Зазвичай у компаній є чудові можливості для моніторингу, але вони не роблять висновки і не поширюють інформацію по всій організації. Моніторинг буде ефективним лише тоді, коли ви чітко знаєте, що вам потрібно контролювати.
Потрібно розробити корпоративний метод для оцінювання та звітування про ризики кібербезпеки.

 

Найкращі IT-фахівці забезпечать найкращий захист.

Кібербезпека – це не про відділ інформаційних технологій, це про ставлення. Вона не може бути відповідальністю лише одного підрозділу. Це може призвести до хибного чуття безпеки і відсутності відповідальності у більшості співробітників.

Кібербезпека має бути частиною політики з управління персоналом та бути у пріоритеті під час розробки нових ІТ-систем, а не розглядатися наприкінці проекту.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x