Жіноча справа

Можна невтомно твердити про рівні права чоловіків з жінками, але й досі на жінку, що обрала кар’єру або бізнес, суспільство дивиться неоднозначно. Нерідко жінки потрапляють у найдискомфортнішу ситуацію, коли змушені обирати — свої власні інтереси або родина. І ні для кого не секрет, що вони надто часто жертвують собою заради комфорту близьких, відмовляючись від власних прагнень та амбітних цілей. Але чи потрібно обирати? Чи можливо мати все — і сім’ю, і кар’єру? І що робити, коли обставини склалися так, що вчорашня домогосподарка сьогодні повинна приймати рішення не про сніданок, а про ефективність роботи великого підприємства? Дивись підбірку кінострічок від «Будуй своє» про жінок, які шукали відповіді на ці запитання, та приймай власні рішення.

До речі, читай тут і думки на тему складного жіночного вибору від Анни-Марі Слотер, авторки книги «Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю».

«Замерзла з Майамі» (2009)

Героїня фільму, самотня бізнес-леді та обачлива кар’єристка Люсі Хілл живе в сонячному Майамі. І от одного дня керівництво вирішує відправити її у короткочасне відрядження до Нового Ульму в Міннесоті, найхолоднішому взимку американському штаті. Там розташований завод, що перебуває на межі банкрутства. Аби цьому запобігти, виробництво збираються модернізувати. А опісля модернізації доведеться вдвічі скоротити персонал. Власне, Люсі і відряджають, щоб втілити ці задуми у життя.

Завдання здається Люсі спочатку доволі простим — так, інколи бізнес вимагає жертв та надто жорстких мір. Але близьке спілкування з мешканцями містечка згодом все далі відводить її від поставленої на початку мети. Жінка замислюється над такими актуальними для кожного керівника питаннями, як-от, чи можна байдуже вирішувати долі своїх працівників на благо бізнесу? Адже те, що йде на користь підприємству, стане крахом для живих людей.

Врешті-решт Люсі вдається до кардинальних заходів і змушена приймати термінові рішення, які повернуть ситуацію у кращий, але неочікуваний бік.

— В дитинстві я часто бувала зі своїм батьком на заводі поруч з Майамі. Він знав все вздовж і впоперек. Навіть директор звертався до нього за порадами. Я думала, що він бос. Але на мене чекав сюрприз. Він ремонтував верстати. І він вбив мені у голову, що треба вчитися, що тільки знання ніхто не зможе забрати. Працюй, виконуй свої обов'язки. І одного разу ти станеш босом на такому заводі. І я стала, — розповідає свою історію Люсі.

«Жінки» (2008)

Це — сучасна версія однойменного фільму 1939 р. У центрі сюжету — історія неочікуваних змін у житті забезпеченої домогосподарки Мері Хайнс. Стороннім спостерігачам здавалося, що у Мері Хайнс є всі підстави вважати себе щасливою жінкою. У неї — мила 12-річна дочка і чоловік — успішний бізнесмен з Wall Street, шикарний будинок в Коннектикуті і кар’єра дизайнера під турботливою опікою батька. Мері живе спокійно та безтурботно у своїй зоні комфорту, навіть не підозрюючи, що у її чоловіка тривала інтрижка з продавщицею парфумерії.

Після приголомшливої новини про зв’язок чоловіка на стороні весь світ Мері відразу розвалився. І саме болюча втрата основи — бездоганної сім’ї — змушує жінку переродитися. Вона, можливо, вперше у житті, замислюється про власні інтереси та бажання. Мері відкриває свою справу і домагається тих вершин, мрії про які колись приспала, пожертвувавши собою заради родини.

На другому плані паралельно розвиваються різні історії інших персонажів — на кшталт коханок, подруг та колишніх із вищого світу Нью-Йорку. До речі, абсолютно всі персонажі у фільмі — жінки. Навіть у масових сценах в магазинах, салонах і на вулицях Манхеттена немає жодного чоловіка.

— Було б дуже класно, якби при народженні тобі давали Книгу правил. І кожного разу, коли ти стикаєшся з чимось, із чим не можеш впоратися, ти просто дивилася б у книгу і знаходила відповідь… — розмірковує Мері та вирішує жити за своїми правилами.

«Відчайдушна домогосподарка» (2010)

Ця кінострічка режисера Франсуа Озона отримала «Золотого лева» на Венеціанському кінофестивалі та номінацію на премію BAFTA за кращий фільм іноземною мовою. Події відбуваються у 70-х роках минулого сторіччя у Франції. Глава сімейства Роберт Пюжоль очолює завод із виробництва парасольок. Він — вправний підприємець та великий любитель жінок. Його життя тече по добре налагодженому руслі, тож змінювати свої принципи і стереотипи Роберт не збирається.

Його дружина Сюзанна прекрасно обізнана щодо кожної зради невірного чоловіка, але заради збереження родини робить вигляд, що нічого не відбувається. Втім, іноді доля підносить сюрпризи, змінюючи усталене життя в одну мить. Страйк фабричних робітників доводить месьє Пюжоля до серцевого нападу, і поки шановний директор перебуває у лікарняній палаті, його місце посідає мадам Пюжоль.

І хоча Сюзанна — дочка засновника парасолькової фабрики, варто їй було пересісти до директорського крісла, як усі, кому не ліньки, починають жартувати та кепкувати з неї. Бо куди ж безпорадній домогосподарці керувати фабрикою, ще й у період кризи? Однак з’ясовується, що саме Сюзанна — геніальний менеджер. Вона уміло справляється з усіма неприємностями.

Під наївною простотою Сюзанни ховається справжній лідер і невтомний керівник. І от вже головна героїня готова долати нові, недосяжні раніше висоти — вона вирішує балотуватися у депутати.

— 30 років я вела домашнє господарство Робера Пюжоля. І мені вистачило кількох місяців, щоб навести лад на його фабриці. Чому б не спробувати зробити це ж і з Францією? — вирішує Сюзанна.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x