Зі скарбниці світового підприємництва

Зі скарбниці світового підприємництва

На будь-якому етапі започаткування чи ведення бізнесу перед його засновниками постає багато запитань: де взяти гарну бізнес-ідею? як відкрити бізнес без коштів і підтримки? як створити команду, яка досягне надзвичайних результатів? як уникнути небезпек з боку оточення? Якщо ви шукаєте, що почитати, чим надихнутися, з-поміж сотень книг не можете обрати ту, що варта уваги, прислухайтеся до порад перших світу цього.

 

Вільям Паундстоун «Камінь ламає ножиці»

Сет Ґодін, американський підприємець, економіст, фахівець у галузі інформатики, колишній віце-президент з маркетингу компанії «Yahoo» сказав про видання: «Це чудова, весела книга, що заслуговує на увагу».

Люди не усвідомлюють свою нездатність розпізнавати і створювати випадкові події. Приховані витрати від цього величезні. Прямі втрати внаслідок погано захищених паролів від зламу тільки у США становлять $ 5 млрд. Причина цих наслідків у тому, що люди підсвідомо дотримуються певних закономірностей, які можна передбачити. З цієї книги ви дізнаєтеся, як не попасти в пастку маніпуляторів, у ролі яких часто виступають друзі, начальники, викладачі, конкуренти... Також ви зможете обертати собі на користь передбачувану поведінку інших людей як у бізнесі, так і у повсякденному житті.

 

Джессіка Лівінгстон «Королі стартапів. Аналіз 20 найсильніших проривів»

Денис Довгополий, засновник бізнес-акселератора для технологічніх стартапів GrowthUp, на сторінках ain.ua, українського інтернет-журналу, присвяченого IT-бізнесу, стартапам і підприємництву, висловив думку, що ця книга буде найбільш корисною для підприємців-початківців.

Як відкрити бізнес без грошей і досвіду, маючи лише ідею? І звідки взяти цю ідею? Засновники Apple, Yahoo!, Adobe та інших світових компаній знають відповідь, адже ці компанії самі колись були лише дрібними стартапами. У книзі Стів Возняк, Максиміліан Левчин, Катерина Фейк та інші фактично дають інтерв’ю про те, як зароджувалася ідея їхніх компаній, як вони створювали команду, як усвідомлювали місце їхнього продукту на ринку, як вони шукали і переконували інвесторів, справлялися зі швидким зростанням бізнесу, які помилки робили і як вдавалося їх виправити. Книга буде корисна як підприємцям-початківцям, так і керівникам успішних підприємств.

 

Роберт Чалдіні «Психологія впливу»

Книгу рекомендує Євген Шевченко, засновник рекламної агенції «UA Майстер»: «Ця книга допомагає зрозуміти, як ми думаємо. Ми самі, наші клієнти, партнери і просто різні люди».

Нерідко ми говоримо «так» у відповідь на ті чи інші пропозиції, не бажаючи того, і самі не розуміємо, чому. Які важелі впливу лежать в основі поступливості? Як користуватися ними на благо і не стати їх жертвою? Які є принципи і найбільш ефективні прийоми переконання? Автор видання, відомий американський соціолог Роберт Чалдіні, під час написання книги влаштовувався на роботу в компанії з продажу автомобілів, телемаркетингу, щоб краще вивчити ці питання. Книга буде корисна всім, хто так чи інакше працює з людьми, веде переговори та за родом своєї діяльності повинен переконувати і впливати.

 

Хайді Гарднер «Смарт-співпраця»

За словами Річарда Сасскінда, юриста, ІТ-констультанта лорда-головного судді Англії і Уельсу, автора книги «Майбутнє права», «…книга – надзвичайно важливий посібник для професіоналів, які хочуть поглибити свої відносини з клієнтами, покращити послуги та підвищити рентабельність».

Головний актив будь-якої компанії – це експертні знання її співробітників: інженерів у архітектурному бюро, юристів у правовій компанії і т.д. Однак сьогодні майже кожна проблема може бути вирішена тільки у співпраці, адже команда фахівців може досягти результату, на який неспроможний кожен з них окремо. До того же все більш вузька спеціалізація в різних галузях діяльності та підвищення грамотності споживача потребують від підприємця інновацій. Інновації здатна створювати тільки сильна команда. Яка співпраця є ефективною? І як її досягти? Видання буде корисне тим, хто хоче підвищити ефективність взаємодії зі співробітниками, клієнтами та партнерами.

 

Філ Найт «Продавець взуття»

Білл Гейтс, засновник корпорації Microsoft, у своєму блозі www.gatesnotes.com зазначає, що це одне з його улюблених видань 2016 року: «Це дуже чесна розповідь засновника Nike про те, яким насправді є шлях успіху в бізнесі… Гадаю, він не збирається чомусь навчати читача. Він робить дещо важливіше. Він розповідає свою історію настільки правдиво, наскільки може. Це дивовижна оповідь».

Історія, про яку йдеться у цій книзі, почалася із заняття, яким сьогодні займаються безліч українців, – перепродажу кросівок із Японії. Для цього майбутній підприємець, студент Орегонського університету, позичив у батька 50 доларів, і це був весь його стартовий капітал. Сьогодні ж річний оборот компанії Nike становить $ 30 млрд, а стан Філа Найта – $26 млрд. Ця книга – сповідь творця компанії про те, яким чином йому вдалося побудувати величезну корпорацію, подарувавши мрію мільйонам людей. Адже Nike давно перестала означати тільки кросівки.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x