Здобути грант — доволі легко

Олексій Гнатів, засновник торгової марки «Меблі VІК», м. Новий Розділ Львівської області, розповів «Будуй своє», чому не один рік поспіль відкладав подачу заявки на грант. А також — як зважився подаватися у 2018 р. на грант від МОМ (Міжнародної організації з міграції) та що це принесло бізнесу.

Інформаційна довідка. Підприємство «Меблі VІК» засновано у 2015 р. Спеціалізація — виготовлення меблів для дому з натурального дерева дубу та ясеня: ліжок, шаф, кухонь тощо.

Відкладання на потім — не найкраще рішення

Цікавитися різними можливостями для бізнесу, в тому числі й грантами, я заходився кілька років тому, коли історія моєї торгової марки «Меблі VІК» тільки-но розпочалася. Новини про гранти та інші конкурси зазвичай розповідали місцеві підприємці та учасники бізнес-школи «Клуб ділових людей» у Львові та Львівській області.

Але, оскільки я не відслідковував інформацію систематично і регулярно, то дедлайни подачі грантових заявок весь час пропускав. А з ними — і можливості для своєї справи. Звичайно, на це були причини: перш за все я не вірив у себе, а по-друге, не думав, що грант отримати не так вже й складно.

Що спонукало до змін

Пізніше, у 2017 р., я вирішив долучитися до бізнес-спільноти, ставши учасником Клубу ділових людей. Відтоді я регулярно отримую на електронну пошту новини про будь-які можливості для бізнесу та підприємців — навчання, гранти тощо. І поступово моє ставлення до грантів як можливості для бізнесу трансформувалося.

Я дізнався про підприємців, які здобули гранти на створення або розвиток власного бізнесу. Особливо мене надихнула розповідь одного учасника — про отримання грантової програми від МОМ. Він охоче розкрив всі тонкощі та особливості подачі заявки, і що це принесло його бізнесу тощо.

Після спілкування з іншими грантоотримувачами я вже цілеспрямовано очікував на наступний конкурс для підприємців від МОМ, і дочекався. Навесні 2018 р. організація оголосила набір нових учасників з різних областей України. Йшлося про різні категорії громадян — внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та місцеве населення (я належав до останньої) за двома напрямками «Самозайнятість» — для тих, хто планував стати підприємцем, та «Мікропідприємництво» — для наявних підприємців, як я. Зрозуміло, цього разу нагоду скористатися можливістю для бізнесу на суму €2500 я втрачати не став.

Як подавав заявку та що отримав у результаті

Я спирався на позитивний досвід інших підприємців та їхні рекомендації. У грантовій заявці пояснив, що планую розширити асортимент продукції меблями у стилі Loft, які асоціюються у людей з мінімумом перегородок та вільним простором і користуються попитом в Україні та по всьому світові. Для втілення цього задуму мені потрібне було додаткове обладнання — зварювальний апарат, дискова пилка та інше, загальною вартістю близько €2500.

Окрім цього, до заявки я додав копії всіх сторінок паспорту, ІПН та документів про реєстрацію підприємства.

За декілька днів мені зателефонували з Клубу ділових людей та запросили на дводенний тренінг, де навчали основам маркетингу, юридичних тонкощів ведення підприємства тощо. По результатах навчання я підготував бізнес-план, де вказав, чому й для чого планую придбати обладнання та що це принесе бізнесу. Наприкінці тренінгу захищав бізнес-план перед комісією.

А потім — невідомість, адже наступні події могли розвиватися по-різному — мені б надали фінансування або відмовили.

На щастя, за місяць я отримав позитивну відповідь. Тоді й заходився шукати постачальників обладнання. Таких знайшов по різних куточках України — у Луцьку, Києві, Харкові.

Далі — МОМ профінансував закупівлю обладнання на 100%. Після отримання обладнання я відзвітував — зробив фото техніки і надіслав організаторам. На новому обладнанні виготовив декілька зразків меблів, однак серійного виробництва поки що не запустив через відсутність замовлень. Наразі сподіваюся, що ситуація зміниться після відкриття стаціонарного магазину у Львові, де про торгову марку Клубу ділових людей дізнається все більше людей. А разом з цим я отримаю нових замовників та нові можливості для виробництва і збуту меблів не лише у Львові та області, а й по всій Україні.

Підсумовуючи вищесказане, я рекомендую скористатися будь-якими можливостями тут і зараз, і не пропускати жодної із них!

Related Terms

НЕ ПРОПУСТИТЬ САМОЕ ИНТЕРЕСНОЕ

x