- Головна
- root
root
Основні вкладки
Публікації ментора
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Сьогодні, у цифрову добу інформаційного перенасичення та глобалізації, підприємцю непросто адаптуватися до ринкових умов і мінливих потреб споживачів. Чи потрібна йому допомога коуча, щоб глибше розумітися на бізнес-процесах, розвиватися особисто та вдосконалювати найважливіші аспекти своєї діяльності?
-
Якщо ви ніколи не мали справу з ТОВ, то вас можуть здивувати суми, які потрібні для створення статутного капіталу такого роду компанії. Як збільшити розмір статутного капіталу підприємства, розповідає голова Ради з питань іноземних інвестицій та економічного розвитку України, власник інвестиційної компанії Babitskyi Investment Management Роман Бабіцький.
-
Вислів «сплатив податки – спи спокійно» залишається актуальним, бо в України це конституційний обов’язок будь-якої особи: і громадянина, і підприємця. А що робити, коли немає такої можливості? Який вихід із ситуації та яка буде відповідальність, розказала начальниця Головного управління ДПС у Київській області Олена Виноградова.
-
Ведення бізнесу передбачає, що у вас є основні засоби – устаткування, нерухомість, майно, автомобілі, які й дають змогу заробляти. Для багатьох підприємців облік основних засобів є справжнім головним болем, бо на його адміністрування потрібно багато часу. Але за правильного фінансового керування ОЗ перетворюються на ваші активи, що дає вам додаткову конкурентну перевагу.
-
Малий і середній бізнес має змогу отримувати безплатний консалтинг від провідних світових компаній. Кошти на це виділяють недержавні й державні структури – українські й іноземні. Як такі гранти допомагають бізнесу та де їх шукати, розповідає експертка із фандрейзингу, розвитку соціальних, культурних та бізнес-проєктів Світлана Олейнікова.
-
-
-
-
Карантин дав друге дихання торгівлі через автомати, або вендингу. Покупцю не потрібно контактувати з продавцем, йому достатньо покласти гроші у приймач чи оплатити карткою, або через смартфон, щоб отримати товар чи послугу. Однак підприємці поки несильно обізнані, як працює цей ринок, тому на ньому залишається багато вільних ніш. Врешті й сам споживач не дуже призвичаївся купувати через автомат, бо потребує певного контакту із продавцем. Тож, обрати прибуткову нішу бізнесменові не так просто, як здається на перший погляд.
-
-
Для підприємства звільнення працівника є великою втратою. Особливо якщо він має вузьку спеціалізацію і в нього вкладено багато сил щодо навчання. Проте бувають випадки, коли іншого виходу немає. Детальніше про причини звільнення розповідає адміністративний директор Visotsky Consulting CIS Анна Степанчук.
-
-
Карантин і різке погіршення екологічної ситуації в містах-мільйонниках спричиняють зростання попиту на зелений туризм. У літній період або на час відпусток, шкільних канікул, тривалих свят (День Незалежності, Новий рік) містяни сім’ями виїжджають у сільську місцевість, де місцеві мешканці відкривають нові курортні зони. Як заробити на цьому тренді, читайте у статті.
-
-
Кожен підприємець стежить за конкурентами: активністю, обсягами продажів й оборотами. Як у чесний спосіб дізнатися якомога більше про їхній бізнес, розповіли експерти: засновниця й СЕО фінансово-правової компанії Finevolution Наталія Гайкалова та лід із маркетингу й комунікацій у холдингу Techiia Владислав Гузь.
-
З часом підприємство розростається й потребує порядку та систематизації. Якщо ви починали бізнес самі чи з партнером, то описувати все, що робите, не було потреби. Та коли на вас вже працює команда, для неї необхідно прописати алгоритм дій, щоб кожен її член розумів механізми роботи й хто чим займається. Інакше налагодити дисципліну й адаптувати в колектив нових працівників буде складно.
-
-
-
Постійними є лише зміни. Саме тому бізнесу потрібно вчасно реагувати на мінливу поведінку й смаки споживачів. А на тлі всесвітньої пандемії коронавірусу пріоритети й тренди купівельних уподобань трансформуються дуже швидко. Андрій Курський, CEO сервісу доставлення продуктів Zakaz.ua, розповів, як змінилася поведінка споживачів останніми роками, як це вплинуло на ринок e-commerce й чого слід очікувати завтра.
-
-
Останній місяць 2021 року був багатий на новини для бізнесу – як приємних, так і не дуже. Підприємцям не вдалося відтермінувати введення касових апаратів для ФОПів 2–4-ї групи, тепер вони змушені брати гроші за пластикові пакети, заборонили продавати ароматизовані цигарки. Натомість фітнес-зали, книжні магазини, театри залучили нових покупців через програму «єПідтримка», а айтішники готуються отримати спеціальну податкову зону.
-
-
-
-
-
Цього місяця преса багато писала про стартапи. Зокрема, про те, як компанії з українськими засновниками вдалося отримати капіталізацію у 13 млрд доларів. Також журналісти розбиралися, чому інвестори більше довіряють стартапам із кількома засновниками, ніж з одним. Ділові ЗМІ досліджували питання, як впливові ритейл-компанії збільшують продажі за допомогою Data Science.
-
У передостанній місяць року бізнес більшості регіонів знову працював в умовах посиленого карантину. Для громадського транспорту, закладів харчування та магазинів в листопаді масово запроваджували обмеження, щоправда, для вакцинованих клієнтів зробили виняток, тож карантин був не таким жорстким, як торік.
-
В інтернеті можна знайти різну інформацію про компанію. Підприємець, що ігнорує згадування про свій бізнес, поступово втрачає зв'язок із реальністю і починає програвати конкуренцію. А той, хто знає, що про нього пишуть у Мережі – як позитивне, так і негативне, тримає руку на пульсі й зміцнює позиції на ринку.
-
-
Продуктивна робота підприємства, взаєморозуміння в колективі, виконання виробничих планів можливі за умови, коли керівник вмотивований. Чи обов’язково мотивація має бути матеріальною і як заробітна плата впливає на ефективність управління фірмою, розказала засновниця компанії W-business, HR-фахівчиня Юлія Гречка.
-
За даними Держстату, кожне четверте підприємство є збитковим. Керівники підприємств погано контролюють фінансові потоки, не пильнують баланс, тому компанії поступово скочуються у прірву, а за кілька років їх очікує банкрутство. Як цьому завадити, розказує наша експертка, PR-менеджерка компанії «Добра хата» Ліна Худолєй.
-
У середині осені ЗМІ чимало уваги приділяли аграрним темам. І не дарма, адже ціни на харчові продукти у світі шалено ростуть. Преса аналізувала, як дорожнеча природного газу змінила пріоритети в сільському господарстві, а також робила прогнози цін на сільськогосподарську землю на найближчі роки. Цікавили медіа й фінансові теми, зокрема, внесення колекторів до реєстру та підробка грошей
-
Минулий місяць запам’ятався посиленням карантинних заходів і запровадженням низки транспортних обмежень. Ще одним викликом для бізнесу стали рекордні ціни на газ: початок опалювального сезону виявився для підприємців непростим. А серед приємних новин – підписання угоди з Євросоюзом про «відкрите небо» та плани німецького ритейл-гіганта Lidl вийти на український ринок
-
Сформувати базу клієнтів дуже не просто, бо їхню лояльність треба завойовувати роками. А через конкуренцію, що постійно зростає, частина покупців може легко покинути вас, щойно хтось запропонує кращі умови. Аби все повернути на круг свій, доведеться витратити чимало часу. Тож, має сенс заздалегідь продумати захист власного кола покупців. Як це зробити, розповість PR-менеджер компанії «Добра хата» Ліна Худолєй.
-
-
-
-
-
Перший місяць осені запам’ятався бурхливою підготовкою бізнесу до опалювального сезону. Підприємці переймалися захмарними біржовими цінами на газ і готувалися до здорожчання блакитного палива в Україні. Але були й позитивні новини. Зокрема, у вересні стало можливим розмитнювати автомобіль і замовляти права через інтернет. А молоді фермери отримуватимуть додаткову державну допомогу.
-
-
-
-
-
В українських реаліях вирощування квітів є перспективним бізнесом, оскільки вітчизняне виробництво практично відсутнє, а імпортна продукція значно дорожча з огляду на витрати з доставлення продукції з-за кордону та її зберігання. Як правильно скласти бізнес-план та з чого почати квіткову справу, розказала провідна фінансова аналітикиня консалтингової компанії MOST Аліна Євтушенко.
-
-
-
-
-
Знайти кваліфікованого, досвідченого, а головне перспективного працівника – справа непроста. Як правильно скласти текст вакансії, розпізнати потрібного кандидата, виявити його сильні й слабкі сторони та стимулювати до розвитку у вашій компанії, розказала рекрутерка сайту з пошуку роботи Jooble Альона Живець
-
-
-
-
-
Від дисципліни колективу залежить успіх роботи компанії, однак більшість роботодавців підходять до цієї проблеми консервативно, встановлюючи штрафи й змушуючи порушників писати пояснювальні записки. Система санкцій часто формується зі стелі, і нерідко її не дотримується й сам директор, тож недивно, що в такому колективі відсутня система цінностей, що може призвести до недбальства.
-
-
-
-
-
Основним методом мотивації досі залишається система покарань і заохочувань, яку ще називають «батога й пряника». Працівник карається за будь-який негативний, на думку начальства, вчинок, а за позитивний, навпаки, винагороджується. Керівники гадають, що чинять справедливо, та підлеглі так не вважають. У наш час подібна система має більше мінусів, ніж плюсів, тому потребує суттєвих змін, вважає наша експертка, HR компанії «Добра хата» Ліна Худолєй.
-
-
-
Цей місяць був багатим на новини щодо дерегуляції економіки. В липні В. Зеленський підписав закон про податкову амністію, Рада ухвалила закони про спрощений порядок приєднання до газових мереж та страхування сільгосппродукції, а фермери отримали право брати кредити на купівлю землі. А ось порушників очікують погані новини: за незаконний видобуток природних ресурсів відтепер можна потрапити за ґрати.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Створити бізнес без інвесторів, стороннього фінансування і втручання у ваші справи – таке можливо тільки з бутстрепінгом. Що це і як за допомогою такого методу збудувати успішну компанію, розповіла трендвотчер, експертка стратегічного планування й бізнес-стратегій, співвласниця консалтингової компанії «Якість гарантовано» Ксенія Шишенок.
-
-
-
-
-
-
-
Як визначити прибутковість тієї чи іншої бізнес-ідеї? Для цього насправді не треба безлічі складних формул і розрахунків. Потрібно лише розуміти основи юніт-економіки. Опанувати їх допоможе власник маркетингової агенції #IZLOBIN, блогер-маркетолог Ілля Злобін
-
-
-
-
-
-
Минулий місяць весни був багатий на новини з дерегуляції економіки. В Україні з’явилося Бюро економічної безпеки, що має контролювати перевірки бізнесу й зупинити тиск на нього з боку силових структур. Держава починає передавати землю місцевим громадам, а основні дані компаній стають відкритими для громадськості
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Економічна криза, спричинена пандемією, звела до мінімуму купівлю готового бізнесу. За даними InVenture, обсяг угод зі злиття й поглинання в Україні торік скоротився удвічі й становив мільярд доларів. Проте інвестор зараз має непогані можливості – продавці готові робити чималі знижки на продаж свого бізнесу. Придбавши таку компанію, покупець заощаджує час і гроші на початок підприємницької діяльності
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Попит на оцінювання бізнесу зростає, адже зараз компанії активно шукають не лише клієнтів, а й нових інвесторів. За даними ділових ЗМІ, з 10–12 об'єктів, виставлених на продаж, лише на 1–2 знаходиться реальний покупець. Й частою причиною такої ситуації є занадто оптимістичні уявлення власника про вартість свого підприємства
-
-
-
-
-
Ледь не кожен підприємець мріє про те, коли зможе відійти від справ, щоб приділяти більше часу особистому життю. На жаль, передати управління компанією в чужі руки не так легко, як здається на перший погляд. Проте знайти фахівця, що успішно керуватиме вашим бізнесом, навіть невеликим, цілком реально
-
Інстаграм є однією з найпопулярніших соціальних мереж у країні, нею користуються понад 14 мільйонів українців. Для малих підприємців вона стала доступним майданчиком для інтернет-продажів – грошовий поріг для створення й просування магазину в Інстаграмі мінімальний, а можливості отримання нових ринків збуту невичерпні
-
-
-
-
-
Лютий запам’ятався розблокуванням перевірок бізнесу, призупинених під час карантину. Верховна Рада була дуже активною щодо регуляції бізнесу. Зокрема, ухвалила закон про дистанційну роботу, який дозволяє укладати онлайн-угоди про працевлаштування. Крім того, скасувала необхідність вести облік трудової діяльності у паперових трудових книжках
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Останнім часом торгівля активно автоматизується, і відділ продажів зараз неможливо уявити без скриптів. Вони дають змогу підприємцю швидко й аргументовано викласти клієнту свою пропозицію. Фактично це інструкція для менеджера, яка допомагає уникнути людського чинника чи плутанини під час спілкування з клієнтом.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-