Грант для вдосконалення

Основні вкладки

Катерина Спориш
04/12/2018

Сергій Романюк, керівник відділу збуту ТМ «Геліка» (м. Вінниця), розповів «Будуй своє», як компанія отримала грант від ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business на консалтингові послуги, та що це принесло бізнесу.

 

Інформаційна довідка: «Геліка» заснована у Вінниці в 1996 р. Компанія спеціалізується на виробництві меблів для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Продукція підприємства відома в Україні і за її межами, експортується до країн ЄС.

 

Для чого «Геліці» знадобився грант?

 

У другій половині 2016 р. компанія «Геліка» вирішила активніше розвивати бізнес, і задля підвищення конкурентоздатності своєї продукції отримати сертифікат  відповідності міжнародному стандарту ISO 14001. (До речі, отримання сертифікату за стандартом ISO 14001 є добровільнім. Цей стандарт описує основні правила, скориставшись якими організації можуть запровадити Систему екологічного менеджменту, підвищивши тим самим свої ефективність використання ресурсів, знизивши втрати та витрати — Ред.).

 

На практиці запровадження ISO 14001 приносить покращення у плануванні роботи самої компанії та збільшення обсягів виробництва. Завдяки впровадженню стандарту досягається ще й екологічна складова — зменшуються викиди у навколишнє середовище.

 

Проте задля втілення задуму «Геліці» знадобилося вирішити кілька питань. По-перше, знайти фінансування — грантові програми. По-друге, отримати кваліфіковані консультації з організації бізнесу. І по-третє — підібрати перевірених підрядників, що налагоджують процеси на підприємствах відповідно до ISO 14001.

 

Для цього ми проводили зустрічі з найрізноманітнішими спілками, що мали досвід роботи з різними грантовими програмами, зокрема, зустрічалися із представниками ЄБРР. У результаті дійшли висновку, що постійно діючий грант від ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business на компенсацію вартості консалтингових проектів — найоптимальніший вихід для нас!

 

Тому заходилися розпитувати все про грант вже у представників ЄБРР — щодо умов, послідовності кроків, шансів та ризиків. Відповіді на всі питання отримували усно від консультантів. Отримали докладні відповіді на всі питання та й зрозуміли, що заявку подавати варто!

 

Все просто

 

Що стосується подачі документів, все було просто. Компанію попросили підготувати документи відповідно до умов отримання гранту. Серед них — документи про реєстрацію підприємства — ТОВ із зазначенням, хто є його власниками підприємства (одна з вимог — 51% акцій мають належати громадянам України). Також треба вказати штат працівників — від 10 до 250. Разом з тим необхідно продемонструвати позитивну динаміку розвитку підприємства протягом останніх трьох років, а також необхідно мати гарну ділову репутацію.

 

Список документів, що надавала «Геліка» (скан-копії):

— проектна заявка за підписом директора компанії;

— електронний витяг з Держреєстру за останній або поточний рік;

— статут;

— фінансові звіти (форми 1 і 2) за останні 2 роки.

 

Далі потрібно було заповнити проектну заявку, вказавши, що плануємо запровадити ISO 14001, та надіслати її разом із пакетом документів. Ну, і чекати розгляду до 14 календарних днів.

 

Коли загорілося «зелене» світло

 

Вже за 7 днів ми отримали позитивну відповідь електронною поштою. Це було восени 2016 р. Що далі? З нами зв'язався координатор проектів від ЄБРР та розповів про послідовність подальших кроків. Нам запропонували перелік консультантів із бази ЄБРР, зазначивши, що ми також можемо обирати серед кандидатур з ринку (залучення досвідченного консультанта є однією з умов ЄБРР при отриманні гранту на консалтингові послуг, детальніше про умови читай тут). Тобто в цьому плані обмежень немає.

 

Ми обрали фахівця, що працює в Харкові. Компанія-консультант запропонувала нам зрозумілу схему роботи, адекватні терміни — три місяці. Їхні обіцянки підтверджувалися позитивними відгуками від інших компаній. Тому ми обрали саме їх.

 

Згодом підписали грантовий договір з ЄБРР, другий договір— консалтинговий — з консультантом.

 

Однак зауважу, що спершу ми розрахувалися з підрядником, а потім донор проекту — Європейський Союз — компенсував нам ці витрати (програма передбачає безповоротну компенсацію у розмірі 50% вартості проекту).

 

Щодо втілення ISO 14001, на це пішло 3 місяці — на вдосконалення процесів виробництва, навчання персоналу тощо. І вже у січні 2017 р. ми отримали сертифікат ISO 14001, а разом з ним — і нові можливості.

 

Серед таких — прозорий документообіг, покращення якості продукції, збільшення її обсягів, та й прибутків підприємства. Отримавши сертифікат, ми посилили свої позиції в країнах ЄС — Польщі, Чехії, Словаччині, Латвії, Литві, Естонії.

 

З огляду на цей перший, але такий позитивний грантовий досвід, плануємо подаватися на гранти у майбутньому і досягати більших висот!

 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x